| Artikl | 100-000000457 |
| Proizvođač | AMD |
| Vrsta proizvoda | CPU Desktop |
| CPU | AMD Ryzen 5 5500 |
| Podnožje | AM4 |
| Radni takt | 3.60 GHz |
| Turbo radni takt | 4.20 GHz |
| Količina jezgri | 6 |
| Broj threadova | 12 |
| Naziv jezgre | Zen 3 |
| L2 cache | 3 MB |
| L3 cache | 16 MB |
| Značajke | AES instructions<br/>AMD64 Technology<br/>Streaming SIMD Extensions 4.1<br/>Streaming SIMD Extensions 4.2<br/>Streaming SIMD Extensions 4A<br/>Advanced Vector Extensions<br/>AMD SenseMI Technology<br/>Precision Boost<br/>VR-Ready Premium<br/>Supplemental Streaming SIMD Extension 3 |
| Proizvodna tehnologija | 7 nm |
| Set instrukcija | 64 bit |
| TDP | 65 W |
| Vrsta memorije | DDR4 |
| RAM kanali | 2 |
| Max. brzina memorije | 3200MHz(PC4-25600) |
| Jamstvo u Hrvatskoj | Da |
| Jamstveni rok (mjeseci) | 36 mjeseci(a) |
| Validacija jamstva | Serijski broj |
| Dužina (mm) | 117 mm |
| Širina (mm) | 178 mm |
| Visina (mm) | 387 mm |
| Bruto težina (kg) | 0.07 kg |
| Neto težina (kg) | 0.05 kg |
| Količina u pakiranju | 1 |
| Dužina kutije (mm) | 593 mm |
| Širina kutije (mm) | 410 mm |
| Visina kutije (mm) | 150 mm |
| Bruto težina kutije (kg) | 3.5 kg |
| Težina kartona | 0.01 kg |
| Težina plastike | 0 kg |
| Količina u kutiji | 60 |
| Vrsta pakiranja | Tray |
