| Device Location | External |
| Input Voltage | AC 220-250 V |
| Rated Input Current | 10 A |
| Input Power Connectors Quantity | 1 |
| Input Power Connectors Type | CEE 7/7 |
| Circuit Protection | Surge Protection |
| Certifications | CE / EAC / CM |
| USB | 2 |
| CEE 7/7 | 6 |
| External Color | White |
| Built-in Devices | LED Indicator |
| Depth (mm) | 245 mm |
| Height (mm) | 47.5 mm |
| Width (mm) | 110 mm |
| Nominal Weight | 0.612 kg |
| Warranty Products returnable | Yes |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Pack Weight Brutto (kg) | 1 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 1 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 1 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Box |
