| Device Location | Internal |
| Form Factor | 3.5" |
| Kapacitet | 10 TB |
| Supports Data Channel | SATA III-600 |
| Installed Cache Memory Storage Capacity | 256 MB |
| Sector Capacity | 512 B |
| Brzina okretaja | 7200 rpm |
| Internal Data Bit Rate | 273 MB/sec |
| External Data Bit Rate | 6 Gbps |
| Non-Recoverable Errors | 1 per 10^15 |
| Mean Time Between Failures | 2500000 hr |
| Start / Stop Cycles | 600000 |
| Hard Drive Features | 24/7<br/>Dual Stage Actuator<br/>HelioSeal Technology<br/>Dynamic Fly Height Technology<br/>Enhanced Rotational Vibration Safeguard (RVS) |
| Shock Tolerance Operating | 70G @ 2ms |
| Shock Tolerance Storage | 300G @ 2ms |
| Maximum Power Consumption | 6.9 W |
| Minimum Power Consumption | 5 W |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 60 °C |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 5 °C |
| Maximum Non-Operating Ambient Temperature | 70 °C |
| Minimum Non-Operating Ambient Temperature | -40 °C |
| Dubina (mm) | 147 mm |
| Visina (mm) | 26.1 mm |
| Širina (mm) | 101.6 mm |
| Nominal Weight | 0.66 kg |
| Jamstvo u Hrvatskoj | Yes |
| Jamstveni rok (mjeseci) | 60 month(s) |
| Validacija jamstva | Serial Number |
| Bruto težina (kg) | 0.75 kg |
| Neto težina (kg) | 0 kg |
| Količina u pakiranju | 1 |
| Bruto težina kutije (kg) | 15 kg |
| Težina kartona | 0 kg |
| Težina plastike | 0 kg |
| Količina u kutiji | 20 |
| Tip pakiranja | Box |
| EAN kod | 8717306634458 |
