| Mounting Hardware Type | Stand for TV |
| Parent Products | 40"-65" TVs |
| Ergonomic Features | Height Adjustable |
| Flat Display Mounting Interface | from 200x200mm up to 600x400mm |
| Minimum Diagonal Length | 40" |
| Maximum Diagonal Length | 65" |
| Maximum Screen Weight | 45 kg |
| External Color | Black |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 60 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 900 mm |
| Pack Width (mm) | 520 mm |
| Pack Height (mm) | 100 mm |
| Pack Weight Brutto (kg) | 13.5 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Length (mm) | 900 mm |
| Box Width (mm) | 520 mm |
| Box Height (mm) | 100 mm |
| Box Weight Brutto (kg) | 13.5 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Box |
| EAN Code | 4603728442013 |
