| Number of Ports | 8 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-TX (Ethernet/Fast Ethernet/Gigabit Ethernet) |
| Switching Protocol | Ethernet |
| Switching Method | Store and Forward |
| MAC Address Table Size | 8K |
| Data Transmission | Full Duplex |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.3x |
| Networking Features | Auto-Negotiation <br/>MDI/MDI-X switch |
| Device Location | External |
| Certifications | FCC, CE, RoHS |
| Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-TX Port Quantity | 8 |
| Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-TX Port Connector Type | RJ-45 |
| Requires Operating System | Apple Mac OS <br/>Linux <br/>Microsoft Windows 2000 <br/>Microsoft Windows 98SE <br/>Microsoft Windows NT <br/>Microsoft Windows XP <br/>Novell Netware <br/>Unix <br/>Microsoft Windows Vista <br/>Microsoft Windows 7 |
| Power Device Location | External |
| Maximum Input Frequency | 60 Hz |
| Maximum Input Voltage | 240 V |
| Minimum Input Frequency | 50 Hz |
| Minimum Input Voltage | 100 V |
| Depth (mm) | 180 mm |
| Height (mm) | 44 mm |
| Width (mm) | 294 mm |
| Package Type | Retail |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 60 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 2.02 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Packs in Box | 8 |
TP-Link TL-SG1005LP 5-Port Gigabit Unmanaged Switch with 4-Port PoE+, 802.3af/at PoE+, PoE budget 40W, 802.1p/DSCP QoS for Traffic Prioritization, Intelligent Power Management, IGMP Snooping, durable metal casing, desktop mount
89,48 KM Original price was: 89,48 KM.76,05 KMCurrent price is: 76,05 KM. PDV
Switch TP-LINK TL-SG1016 (16 x 1000/100/10Mbps, Rackmount, Auto-Negotiation, MDI/MDI-X switch)
195,30 KM Original price was: 195,30 KM.166,00 KMCurrent price is: 166,00 KM. PDV
Switch TP-LINK TL-SG1008 (8 x 1000/100/10Mbps, Auto-Negotiation, MDI/MDI-X switch) Retail
SKU:
1196TL-SG1008
119,67 KM Original price was: 119,67 KM.101,72 KMCurrent price is: 101,72 KM. PDV
Nema na stanju
Nema na stanju
Dodajte 200,00 KM u korpu i ostvarite besplatnu dostavu!
19
People watching this product now!
