| Sensor Description | Environmental Monitoring Device |
| External Color | Black |
| Parent Products | Network-M2 and Eaton rack PDUs including G3 (firmware 4.x or later), G3HD and G3+ |
| Product Size | 57.6×37.6×29.3 mm |
| Weight Netto | 34 g |
| External Color | Black |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.13 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 0.13 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Box |
