| Cable Functionality | USB-C to Lightning Cable |
| Cable Features | Power Delivery Support |
| Left Connector | USB Type C (Male) |
| Right Connector | Lightning (Male) |
| External Color | Black |
| Cable Length | 1.22 m |
| Warranty Products Returnable | No |
| Warranty Term (month) | 0 month(s) |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.15 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.05 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 0.15 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Box |
| EAN Code | 191058096982 |
