| Case Type | Backpack |
| Abbreviated Description | Casual Backpack |
| Case Material | Polyester |
| Compliant Devices | Notebook |
| External Color | Green |
| Parent Products | Notebook 15.6" |
| Protection From Enviromental Effects | Protection from Scratches, Dust and Damages<br/>Weather Resistant |
| Carry Method | Carrying Handle<br/>Shoulder Straps |
| Case Lock Type | Zipper |
| Features | Bay for Notebook<br/>Organizer Pocket<br/>Internal Pockets<br/>Padded |
| Depth (mm) | 150 mm |
| Height (mm) | 455 mm |
| Width (mm) | 340 mm |
| Nominal Weight | 0.453 kg |
| Depth (mm) | 22 mm |
| Height (mm) | 362 mm |
| Width (mm) | 255 mm |
| Warranty Products Returnable | No |
| Warranty Term (month) | 0 month(s) |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.4 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.4 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 0.4 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.4 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.4 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Retail |
