| Type of Video Conference Solution | Accessories |
| Abbreviated Description | Zone Wireless Plus – GRAPHITE – 2.4GHZ/BT – EMEA |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.46 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.1 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Length (mm) | 331 mm |
| Box Width (mm) | 243 |
| Box Height (mm) | 202 mm |
| Box Weight Brutto (kg) | 2.255 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.3 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.06 kg |
| Packs in Box | 4 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 5099206090378 |
| Economic operator in EU / authorized representative | LOGITECH EUROPE S.A. |
| Postal address | Catharijnesingel 47, 3511GC Utrecht, The Netherlands |
| Electronic address | https://support.logi.com |
