| Network Device Type | Router/Range Extender/Access Point |
| Data Link Protocol Supports (New) | Wi-Fi + LAN |
| Wireless Networking | IEEE 802.11ac/n/a 5 GHz, up to 1300 Mbps<br/>IEEE 802.11b/g/n/ac 2.4 GHz, up to 600 Mbps |
| Encryption Algorithm | WPA-PSK <br/>WPA2-PSK |
| LAN | 2 x Gigabit Ethernet/Fast Ethernet/Ethernet (10Base-T/100Base-TX/1000Base-T, up to 1 Gbps) |
| Supported Networking Compliant Standards | IEEE 802.11a <br/>IEEE 802.11b <br/>IEEE 802.11g <br/>IEEE 802.11n Wi-Fi 4 <br/>IEEE 802.11ac Wi-Fi 5 |
| Protocols (OSI Model) | PPPoE<br/>IPv4<br/>IPv6<br/>L2TP<br/>PPTP |
| Application Layer | UPnP |
| Firewall Functions and Protocols | DMZ Support |
| Router Features | Dual Band <br/>MU-MIMO <br/>3×3 MIMO <br/>Beamforming Technology <br/>DHCP Server |
| Antenna | External |
| Wireless LAN Antenna Quantity | 6 |
| Device Location | External |
| Built-in Devices | Reset Button<br/>WPS Button |
| Included Accessories | Power Adapter<br/>Quick Start guide |
| Cable Included | LAN Cable |
| WAN | 1 (RJ-45) |
| LAN | 2 (RJ-45) |
| Power Device Location | External |
| Width (mm) | 175.6 mm |
| Height (mm) | 45 mm |
| Depth (mm) | 157.2 mm |
| External Color | Black |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.77 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.77 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 7.7 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.5 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.27 kg |
| Packs in Box | 10 |
| Package Type | Retail |
Mercusys MR37BE BE6500 Dual-Band Wi-Fi 7 Router, 688 Mbps at 2.4 GHz + 5760 Mbps at 5 GHz, 6x Ext. Antennas, 1x 2.5 Gbps WAN port + 1x 2.5 Gbps LAN port + 2x Gigabit LAN ports, MLO, 4096-QAM, OFDMA, HE160, Router/Access Point Mode, MU-MIMO
223,31 KM Original price was: 223,31 KM.189,81 KMCurrent price is: 189,81 KM. PDV
Mercusys MR85X AX3000 Dual-Band Wi-Fi 6 Router, 574 Mbps at 2.4 GHz + 2402 Mbps at 5 GHz, 4x Fixed External Antennas, 3x Gigabit LAN Ports, 1x 2.5Gbps WAN Port, 1024-QAM, OFDMA, HE160, MERCUSYS APP, Router/Access Point Mode, Smart Connect
108,77 KM Original price was: 108,77 KM.92,45 KMCurrent price is: 92,45 KM. PDV
Mercusys AC1900 Wireless AC Gigabit Router, 600 Mbps at 2.4 GHz + 1300 Mbps at 5 GHz, 6×5dBi Fixed External Antennas with Beamforming, 2× G LAN Ports, 1× G WAN Port, Access Point Mode, 3X3 MU-MIMO, Parental Controls, Guest Network, Smart Connect
SKU:
1196MR50G
75,48 KM Original price was: 75,48 KM.64,15 KMCurrent price is: 64,15 KM. PDV
7 na zalihi
7 na zalihi
Dodajte 200,00 KM u korpu i ostvarite besplatnu dostavu!
16
People watching this product now!
