| Network Device Type | Router/Range Extender/Access Point |
| Data Link Protocol Supports (New) | Wi-Fi + LAN |
| External Connection Type | <b>1 x WAN (up to 2.5 Gbps)</b><br/><b>1 x WAN (up to 1 Gbps)</b> |
| Wireless Networking | IEEE 802.11ax/ac/n/a 5 GHz, up to 4804 Mbps<br/>IEEE 802.11ax/n/b/g 2.4 GHz, up to 1148 Mbps |
| Encryption Algorithm | WPA <br/>WPA2 <br/>WPA3 |
| LAN | 4 x Gigabit Ethernet/Fast Ethernet/Ethernet (10Base-T/100Base-TX/1000Base-T, up to 1 Gbps) |
| Line Modulation Type | 1024QAM <br/>OFDMA |
| Supported Networking Compliant Standards | IEEE 802.11a <br/>IEEE 802.11b <br/>IEEE 802.11g <br/>IEEE 802.11n Wi-Fi 4 <br/>IEEE 802.11ac Wi-Fi 5 <br/>IEEE 802.11ax Wi-Fi 6 |
| Protocols (OSI Model) | PPPoE<br/>IPv4<br/>IPv6<br/>IGMP<br/>L2TP<br/>PPTP<br/>QoS |
| Application Layer | DHCP <br/>DDNS <br/>UPnP |
| Firewall Functions and Protocols | SPI (Stateful Packet Inspection) <br/>IP Filter <br/>DMZ Support <br/>MAC address filtering |
| Router Features | Dual Band <br/>Beamforming Technology <br/>DHCP Server <br/>4×4 MIMO |
| Antenna | External |
| Wireless LAN Antenna Quantity | 8 |
| Device Location | External |
| Included Accessories | Power Adapter<br/>Quick Start Guide |
| Cable Included | LAN Cable |
| LAN/WAN | 2 (RJ-45) |
| LAN | 2 (RJ-45) |
| Power Device Location | External |
| Width (mm) | 172.2 mm |
| Height (mm) | 42.4 mm |
| Depth (mm) | 209 mm |
| External Color | Black |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 1.5 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 1.2 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 1.5 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.3 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 1.2 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Retail |
Mercusys MR85X AX3000 Dual-Band Wi-Fi 6 Router, 574 Mbps at 2.4 GHz + 2402 Mbps at 5 GHz, 4x Fixed External Antennas, 3x Gigabit LAN Ports, 1x 2.5Gbps WAN Port, 1024-QAM, OFDMA, HE160, MERCUSYS APP, Router/Access Point Mode, Smart Connect
108,77 KM Original price was: 108,77 KM.92,45 KMCurrent price is: 92,45 KM. PDV
Mercusys MS108G 8-Port 10/100/1000 Mbps Desktop Switch, 8 x 10/100/1000 Mbps RJ-45 ports with auto MDI/MDIX supported, compact design, Plug and Play, Green Ethernet, Plastic Case
33,46 KM Original price was: 33,46 KM.28,44 KMCurrent price is: 28,44 KM. PDV
Mercusys MR90X AX6000 8-Stream Dual-Band Wi-Fi 6 Router, 1148 Mbps at 2.4 GHz + 4804 Mbps at 5 GHz, 8× Fixed External Antennas, 1× 2.5 G Port, 1× Gi Port, 2× G LAN Ports,1024-QAM,OFD,HE160, Router/AP Mode,MU-MIMO,IPTV,IPv6,Smart Connect,Beamformi
SKU:
1196MR90X
238,08 KM Original price was: 238,08 KM.202,37 KMCurrent price is: 202,37 KM. PDV
Nema na stanju
Nema na stanju
Dodajte 200,00 KM u korpu i ostvarite besplatnu dostavu!
19
People watching this product now!
