| Network Device Type | Router |
| Data Link Protocol Supports (New) | Wi-Fi + LTE |
| 4G | Modem Compliant Standards:<br/><li>UMTS<br/><li>HSPA+<br/><li>FDD LTE<br/><li>TDD LTE |
| Wireless Networking | IEEE 802.11b 2.4 GHz, up to 11 Mbps<br/>IEEE 802.11g 2.4 GHz, up to 54 Mbps<br/>IEEE 802.11n 2.4 GHz, up to 150 Mbps |
| Encryption Algorithm | WPA-PSK <br/>WPA2-PSK |
| Supported Networking Compliant Standards | IEEE 802.11a <br/>IEEE 802.11b <br/>IEEE 802.11g <br/>IEEE 802.11n Wi-Fi 4 |
| Application Layer | DHCP |
| Router Features | DHCP Server |
| Antenna | Internal |
| Device Location | External |
| Status LED Indicators | Activity Status |
| Built-in Devices | Power Button<br/>Reset Button |
| Included Accessories | Quick Start Guide |
| Cable Included | Micro-USB Cable |
| Power Input | 1 (Micro USB) |
| Requires Operating System | Apple Mac OS <br/>Android <br/>iOS <br/>Microsoft Windows 7 or Later |
| Power Device Location | External |
| Battery Current Capacity | 2200 mAh |
| Battery Average Run Time | 10 hr |
| Width (mm) | 70 mm |
| Height (mm) | 111 mm |
| Depth (mm) | 23.8 mm |
| External Color | Black |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 35 °C |
| Maximum Operating Humidity | 75 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 0 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.2 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.2 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 0.2 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.05 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.15 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Retail |
Mercusys MR85X AX3000 Dual-Band Wi-Fi 6 Router, 574 Mbps at 2.4 GHz + 2402 Mbps at 5 GHz, 4x Fixed External Antennas, 3x Gigabit LAN Ports, 1x 2.5Gbps WAN Port, 1024-QAM, OFDMA, HE160, MERCUSYS APP, Router/Access Point Mode, Smart Connect
108,77 KM Original price was: 108,77 KM.92,45 KMCurrent price is: 92,45 KM. PDV
Mercusys MS108G 8-Port 10/100/1000 Mbps Desktop Switch, 8 x 10/100/1000 Mbps RJ-45 ports with auto MDI/MDIX supported, compact design, Plug and Play, Green Ethernet, Plastic Case
33,46 KM Original price was: 33,46 KM.28,44 KMCurrent price is: 28,44 KM. PDV
Mercusys MT110 4G LTE Mobile Wi-Fi, 2200 mAh battery, 4G LTE Speeds up to 150 Mbps, 150 Mbps WiFi 2.4 GHz, SIM Card Plug and Play, MERCUSYS App, Connect up to 10 Devices
SKU:
1196MT110
80,15 KM Original price was: 80,15 KM.68,12 KMCurrent price is: 68,12 KM. PDV
Nema na stanju
Nema na stanju
17
People watching this product now!
