| Case Type | Case |
| Abbreviated Description | Next One MagSafe |
| Case Material | Silicone |
| Compliant Devices | iPhone |
| External Color | Ballet Pink |
| Parent Products | iPhone 14 Pro Max |
| Parent Products Size | 6.7" |
| Protection From Enviromental Effects | Protection from Scratches, Dust and Damages |
| Features | Bottom Protection<br/>Ultra Slim Design<br/>Full Access to Camera, Ports and Controls<br/>Wireless Charger Compatible<br/>Magnetic |
| Warranty Products Returnable | No |
| Warranty Term (month) | 0 month(s) |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.2 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.1 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 0.2 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Box |
| EAN Code | 6427157004042 |
