| Screen Protector Type | Safety Glass |
| Accessory Name New | |EnglishScreen Protector | Classic FitEnglish| |
| Parent Products | iPhone 16 Pro |
| Compliant Devices | iPhone |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 1 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 1 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 1 kg |
| Packs in Box | 10 |
| Package Type | Box |
| EAN Code | 5715685002724 |
