| Display Type | LCD |
| Display Technology | TFT Active Matrix |
| Diagonal Length | 55" |
| Dijagonala ekrana | 55" |
| Pitch Type | Dot Pitch |
| Pitch Width | 0.3171 mm |
| Maksimalna rezolucija | 3840×2160 |
| Maximum Video Refresh Rate @ Max. Resolution | 60 Hz |
| Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Features | HDCP Ready<br/>Eco Mode<br/>UHD |
| TV Tuner | DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2 |
| TV Features | Teletext, EasyLink, Light Sensor, Pixel Precise Ultra HD, Ambilight 3 sided, HLG (Hybrid Log Gamma), HDMI – ARC (Audio Return Channel), HDR10+, Filmmaker Mode, AmbiSleep |
| Analog Video Format | PAL<br/>SECAM |
| Digital Television Standard | DVB-T<br/>DVB-S<br/>DVB-S2<br/>DVB-T2<br/>DVB-C<br/>DVB-T2 HD |
| Speaker Form Factor | Integrated |
| Output Power per Channel | 10 W |
| Output Power | 20 W |
| LAN | Yes |
| Wi-Fi | IEEE 802.11ac Wi-Fi 5 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 |
| HDMI | 3 (HDMI (Type A)) |
| USB | 2 (USB Type-A) |
| LAN | 1 (RJ-45) |
| Operativni sustav | Titan OS |
| Voice Assistant Support | Amazon Alexa<br/>Google Assistant |
| Power Device Type | Power Supply |
| Maximum Input Frequency | 60 Hz |
| Minimum Input Frequency | 50 Hz |
| Minimum Input Voltage | 220 V |
| Maximum Input Voltage | 240 V |
| Power Consumption Stand By/Sleep | 0.5 W |
| Cable Included | Power Cable |
| Dodaci | Remote Control, 2 AAA Batteries, Quick Start Guide |
| Mounting Capability | Desktop/Wallmount |
| Flat Display Mounting Interface | 200x100mm |
| Monitor Compliant Standards | VESA FDMI |
| Internal Memory Size | 8 GB |
| Dubina (mm) | 88 mm |
| Visina (mm) | 715 mm |
| Širina (mm) | 1226 mm |
| Nominal Weight | 10.25 kg |
| Dubina (mm) | 281 mm |
| Visina (mm) | 734 mm |
| Širina (mm) | 1226 mm |
| Weight | 10.55 kg |
| Jamstvo u Hrvatskoj | Yes |
| Jamstveni rok (mjeseci) | 24 month(s) |
| Validacija jamstva | Serial Number |
| Dužina (mm) | 1 mm |
| Širina (mm) | 1 mm |
| Visina (mm) | 1 mm |
| Bruto težina (kg) | 1 kg |
| Neto težina (kg) | 1 kg |
| Količina u pakiranju | 1 |
| Bruto težina kutije (kg) | 1 kg |
| Količina u kutiji | 1 |
| Tip pakiranja | Box |
| EAN kod | 8718863046302 |
