| Model | CR1 |
| Naziv | Cooking Robot |
| Kitchen Appliance Type | Kitchen Robot |
| Kind of Appliance | Kitchen Robot |
| Značajke | GastroLab CR1S replaces: food processor, blender, scale, sous vide, slow cooker, steamer, yogurt maker, mixer, soup cooker, hand blender, meat grinder, grater, dough mixer, coffee grinder, slicer, chopper, kettle, rice cooker, saucepan, frying pan etc<br/>Built-in step-by-step recipes with Wi-Fi updates<br/>All-in-1: chop, grind, mix, boil, fry, steam, sous vide, knead, whisk, heat, weigh<br/>8 Automatic Programs: Steam, Ferment, Knead Dough, Food processor, Slow Cook, Turbo, Weigh, Boil Water<br/>Convenient 5'' touch screen<br/>High-performance motor<br/>Fully customizable: speed, temperature, time, direction<br/>12 speeds for any need<br/>5 kg built-in precision scales<br/>Transparent lid for easy checking<br/>Durable 3.5 L stailness steel bowl<br/>Dishwasher safe accessories easy to clean<br/>Perfect for beginners and experts in cooking<br/>Save money and space: one device, endless cooking options<br/>Make notes, save your favorite recipes<br/>More than 150 online-recipes: Use and download recipes without efforts<br/>Hot&Cold dishes<br/>Steam for big family or one person<br/>Antislip Feet<br/>Food-grade materials<br/>Accessories included: 3.5 L bowl + lid, Food Processor (2 sides cutting disk, pusher, shredding blade holder, transparent lid), Big steamer + lid, Steam basket, Whisk, Spatula, 4-blades chopping knife, Stirrer<br/>Wide temperature range: 37-130°C |
| Materijal | ABS Plastic |
| Knife Material | Stainless Steel |
| Number of Speed | 12 |
| Minimum Speed | 125 rpm |
| Maximum Speed | 5000 rpm |
| Maximum Noise Level | 90 dB |
| Set Includes | Whisk <br/>Stirring Bar <br/>Spatula <br/>Big steamer + Cover <br/>Steam basket <br/>3.5 L Bowl + Cover <br/>4-blades chopping knife <br/>Stirrer <br/>Food Processor (2 sides cutting disk, pusher, shredding blade holder) |
| Protection | Auto Power Off <br/>Auto Power Off When Overheating |
| Programs Quantity | 8 Automatic Programs |
| Automatic Programs | Steam<br/>Slow Cook<br/>Chop<br/>Food processor<br/>Turbo<br/>Weigh<br/>Boil water<br/>Khead Dough |
| Cord Length (m) | 1 m |
| Boja | Graphite |
| Standardi | CE, ROHS, LFGB |
| Bowl | 3.5 lx1, Stainless Steel |
| PA66 | 940g Recycle |
| PP | 750g Recycle |
| PCTG | 500g Recycle |
| POM | 70g Recycle |
| AS | 260g Recycle |
| ABS | 1100g Recycle |
| PC | 50g Recycle |
| Dubina (mm) | 384 mm |
| Visina (mm) | 330 mm |
| Širina (mm) | 280 mm |
| Težina | 7.8 kg |
| Ulazni napon | AC 220-240 V |
| Izlazna snaga | 1300 W |
| Max. radna temperatura | 40 °C |
| Min. radna temperatura okoline | 0 °C |
| Max. neradna temperatura | 60 °C |
| Min. neradna temperatura | -20 °C |
| Max. radna vlažnost | 60 % |
| Min. radna vlažnost | 40 % |
| Max. neradna vlažnost | 75 % |
| Min. neradna vlažnost | 20 % |
| Jamstvo u Hrvatskoj | Da |
| Jamstveni rok (mjeseci) | 24 mjeseci(a) |
| Validacija jamstva | Serijski broj |
| Dužina (mm) | 438 mm |
| Širina (mm) | 322 mm |
| Visina (mm) | 544 mm |
| Bruto težina (kg) | 9.8 kg |
| Neto težina (kg) | 9 kg |
| Količina u pakiranju | 1 |
| Dužina kutije (mm) | 451 mm |
| Širina kutije (mm) | 334 mm |
| Visina kutije (mm) | 558 mm |
| Bruto težina kutije (kg) | 10.6 kg |
| Težina kartona | 0.8 kg |
| Težina plastike | 0 kg |
| Količina u kutiji | 1 |
| Vrsta pakiranja | Maloprodajno |
| EAN kod | 5291485012915 |
