| Number of Ports | 16 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T (Ethernet/Fast Ethernet/Gigabit Ethernet)</br>2 x 1000Base-X (1 Gbps) |
| MAC Address Table Size | 8K |
| Network/Transport Protocol | IPv4 <br/>TCP/IP <br/>UDP <br/>IPv6 <br/>ARP <br/>DHCP <br/>SNTP <br/>SNMPv1 <br/>SNMPv2c <br/>SNMPv3 <br/>QoS <br/>BOOTP <br/>Telnet <br/>DHCPv6 <br/>SSL <br/>SSHv1 <br/>SSHv2 <br/>RMON <br/>STP <br/>RSTP <br/>MSTP <br/>LLDP <br/>TLS |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.1D(Spanning Tree Protocol) <br/>IEEE 802.1p(QoS) <br/>IEEE 802.1Q(VLAN) <br/>IEEE 802.3ab <br/>IEEE 802.3ad <br/>IEEE 802.3af <br/>IEEE 802.3u <br/>IEEE 802.3x <br/>IEEE 802.3z <br/>IEEE 802.3i <br/>IEEE 802.1s <br/>IEEE 802.1w <br/>IEEE 802.3at |
| Networking Features | Auto-Negotiation <br/>DHCP Server Built-in <br/>Jumbo Frames Support <br/>MDI/MDI-X switch <br/>DoS Attack Protection <br/>Radius/TACACS+ <br/>MAC address filtering <br/>16 Ports PoE+ |
| Mounting Capability | Rackmount |
| Standard Rack Height | 1U |
| Certifications | CE, FCC, RoHS |
| LAN | 16 (RJ-45) |
| SFP | 2 |
| Power Adapter | External<br/>AC 100-240 V, 50/60 Hz |
| Maximum Output Power | 150 W |
| Power Consumption Operational | 181.4 W |
| Depth (mm) | 180 mm |
| Height (mm) | 44 mm |
| Width (mm) | 440 mm |
| External Color | Black |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 50 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 60 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 1 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 1 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.2 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Retail |
| Economic operator in EU / authorized representative | TP-LINK Deutschland GmbH |
| Postal address | Am Trippelsberg 100, 40589 Dusseldorf, Germany |
| Electronic address | https://www.tp-link.com/de/ |
TP-Link SG2218 Omada 16-Port Gigabit Smart Switch with 2 SFP Slots, 16×G RJ45 ports and 2×G SFP slots, Fanless, Zero-Touch Provisioning, 802.1Q VLAN, STP/RSTP/MSTP, Omada App, Static Routing, Rack Mountable, 802.1p/DSCP QoS, ACL, 802.1x, CLI, SNMP
434,15 KM Original price was: 434,15 KM.369,03 KMCurrent price is: 369,03 KM. PDV
TP-Link SG2428P Omada 28-Port Gigabit Smart Switch with 24-Port PoE+, 24× Gigabit 802.3af/at PoE+ ports and 4× Gigabit SFP slots, 250 W total PoE budget, Omada app, Static Routing, VLAN, ACL, QoS, IGMP Snooping, Zero-Touch Provisioning
1.041,03 KM Original price was: 1.041,03 KM.884,87 KMCurrent price is: 884,87 KM. PDV
TP-Link SG2218P Omada 18-Port Gigabit Smart Switch with 16-Port PoE+, 16× Gigabit 802.3af/at PoE+ ports and 2× Gigabit SFP Slots, 150 W total PoE budget, Centralized cloud management via the web or the Omada app, Static Routing, VLAN, ACL, QoS, IGM
SKU:
1196SG2218P
838,74 KM Original price was: 838,74 KM.712,93 KMCurrent price is: 712,93 KM. PDV
1 na zalihi
1 na zalihi
Dodajte 200,00 KM u korpu i ostvarite besplatnu dostavu!
12
People watching this product now!
