| Number of Ports | 16 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T (Ethernet/Fast Ethernet/Gigabit Ethernet) |
| Switching Protocol | Ethernet |
| Switching Method | Store and Forward |
| MAC Address Table Size | 8K |
| Status LED Indicators | Power, Activity Status, Link |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.1p(QoS) <br/>IEEE 802.3ab <br/>IEEE 802.3u <br/>IEEE 802.3x <br/>IEEE 802.3i |
| Networking Features | Auto-Negotiation <br/>Jumbo Frames Support <br/>MDI/MDI-X switch |
| Postavljanje | Desktop |
| Strujni adapter | Vanjski<br/>AC 220 V, 50 Hz<br/>Output: DC 12 V |
| Potrošnja | 10 W |
| Dubina (mm) | 111.7 mm |
| Visina (mm) | 25.4 mm |
| Širina (mm) | 286 mm |
| Max. radna temperatura | 40 °C |
| Max. radna vlažnost | 90 % |
| Min. radna temperatura okoline | 0 °C |
| Min. radna vlažnost | 10 % |
| Jamstvo u Hrvatskoj | Da |
| Jamstveni rok (mjeseci) | 36 mjeseci(a) |
| Validacija jamstva | Serijski broj |
| Bruto težina (kg) | 0.3 kg |
| Neto težina (kg) | 0.3 kg |
| Količina u pakiranju | 1 |
| Bruto težina kutije (kg) | 0.3 kg |
| Težina kartona | 0.05 kg |
| Težina plastike | 0.1 kg |
| Količina u kutiji | 1 |
| Vrsta pakiranja | Box |
TP-Link TL-SG108E 8-Port Gigabit Easy Smart Switch, 8 x 10/100/1000Mbps RJ45 ports, MTU/Port/Tag-based VLAN, QoS, IGMP Snooping, Port Mirroring, Loop Prevention, Cable Diagnostics, Storm Control, metal casing, Green Technology
83,26 KM Original price was: 83,26 KM.70,76 KMCurrent price is: 70,76 KM. PDV
TP-Link TL-SG116P 16-Port Gigabit Desktop Switch with 16-Port PoE+, 802.3at/af, 120 W PoE Power, Desktop Steel Case, Extend Mode for 250m PoE Transmitting, Priority Mode for Port1-4, Isolation Mode, PoE Auto Recovery, Intelligent Power Management
356,35 KM Original price was: 356,35 KM.302,89 KMCurrent price is: 302,89 KM. PDV
TP-Link TL-SG116 16-Port Gigabit Desktop Switch, 16 Gigabit RJ45 Ports, Desktop Steel Case, Green Ethernet technology, IEEE 802.3x, 802.1p/DSCP QoS, IGMP Snooping, desktop or wall-mounting
SKU:
1196TL-SG116
191,25 KM Original price was: 191,25 KM.162,56 KMCurrent price is: 162,56 KM. PDV
7 na zalihi
7 na zalihi
Dodajte 200,00 KM u korpu i ostvarite besplatnu dostavu!
20
People watching this product now!
