| Number of Ports | 16 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T (Ethernet/Fast Ethernet/Gigabit Ethernet)</br>2 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T (Ethernet/Fast Ethernet/Gigabit Ethernet) |
| Switching Protocol | Ethernet |
| Switching Method | Store and Forward |
| MAC Address Table Size | 8K |
| Network/Transport Protocol | QoS <br/>IGMP <br/>IGMPv2 <br/>IGMPv3 |
| Status LED Indicators | Power, Activity Status, Link |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.1p(QoS) <br/>IEEE 802.1Q(VLAN) <br/>IEEE 802.3 <br/>IEEE 802.3ab <br/>IEEE 802.3af <br/>IEEE 802.3u <br/>IEEE 802.3x <br/>IEEE 802.3at |
| Networking Features | Auto-Negotiation <br/>Jumbo Frames Support <br/>MDI/MDI-X switch <br/>Web Interface <br/>16 Ports PoE |
| Mounting Capability | Rackmount |
| Certifications | CE, FCC, RoHS |
| LAN | 16 (RJ-45) |
| SFP | 2 |
| Power over Ethernet | AC 100-240 V, 50/60 Hz |
| Power Consumption Operational | 217.22 W |
| Depth (mm) | 180 mm |
| Height (mm) | 44 mm |
| Width (mm) | 440 mm |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 50 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 36 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 2.87 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 2.4 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 18 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.2 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.2 kg |
| Packs in Box | 6 |
| Package Type | Box |
| EAN Code | 6935364086923 |
| Economic operator in EU / authorized representative | TP-LINK Deutschland GmbH |
| Postal address | Am Trippelsberg 100, 40589 Dusseldorf, Germany |
| Electronic address | https://www.tp-link.com/de/ |
18-port gigabit Unmanaged switch with 16 PoE+ ports, 18 10/100/1000Mbps RJ-45 port, 2 combo SFP ports, compliant with 802.3af/at, 250W PoE budget, support 802.1p/DHCP QoS, plug and play, 1U 19-inch rack mountable
589,76 KM Original price was: 589,76 KM.501,30 KMCurrent price is: 501,30 KM. PDV
TP-Link TL-WPA4220 KIT AV600 Powerline Wi-FI KIT,300Mbps at 2.4GHz,802.11b/g/n, 600Mbps Powerline,HomePlug AV,2 Fast Ports,Plug and Play, Wi-Fi Clone/ Wi-Fi On(OFF) Button, Pair Button, Reset Button,Twin Pack(1* TL-PA4010 & 1*TL-WPA4220)
180,36 KM Original price was: 180,36 KM.153,29 KMCurrent price is: 153,29 KM. PDV
TP-Link TL-SG1218MPE 16-Port Gigabit PoE+ Easy Smart Switch,16 Gigabit PoE+ RJ45 Ports,2 x SFP, 2× combo gigabit SFP slots,802.3at/af,250W PoE Power,1U 19-inch Rack-mountable Steel Case,MTU/Port/Tag-based VLAN,QoS,IGMP Snooping,Web/Utility Management
SKU:
1196TL-SG1218MPE
636,44 KM Original price was: 636,44 KM.540,97 KMCurrent price is: 540,97 KM. PDV
2 na zalihi
2 na zalihi
Dodajte 200,00 KM u korpu i ostvarite besplatnu dostavu!
17
People watching this product now!
