| Number of Ports | 10 x 10Base-T/100Base-T (Ethernet/Fast Ethernet) |
| MAC Address Table Size | 2K |
| Data Transmission | Half Duplex |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.3af <br/>IEEE 802.3x <br/>IEEE 802.3at |
| Networking Features | Jumbo Frames Support <br/>MDI/MDI-X switch <br/>Power over Ethernet (PoE) <br/>MAC address filtering <br/>8 Ports PoE+ |
| Device Location | External |
| Mounting Capability | Desktop |
| LAN | 10 (RJ-45) |
| Power over Ethernet/Power Adapter | External<br/> |
| Maximum Output Power | 65 W |
| Depth (mm) | 171 mm |
| Height (mm) | 27 mm |
| Width (mm) | 98 mm |
| External Color | Black |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 187 mm |
| Pack Width (mm) | 125 mm |
| Pack Height (mm) | 86 mm |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.57 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.35 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Length (mm) | 395 mm |
| Box Width (mm) | 270 mm |
| Box Height (mm) | 280 mm |
| Box Weight Brutto (kg) | 8 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.15 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.15 kg |
| Packs in Box | 12 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 6957939001162 |
Mercusys MS108GS 8-Port Gigabit Desktop Switch, 8× Gigabit Ports, Desktop Steel Case, Wall Mounting, Plug and Play, Power Saving, Compact design, Green Ethernet technology, Silent
39,69 KM Original price was: 39,69 KM.33,73 KMCurrent price is: 33,73 KM. PDV
Mercusys MW306R 300 Mbps Multi-Mode Wireless N Router, 3 × Fixed External Antennas, 3× 10/100 LAN Port, 1× 10/100 WAN Port, 4 in 1- Access Point/Router/Range extender/WISP Mode, WPS/Reset Button, Parental Controls, Guest Network
34,08 KM Original price was: 34,08 KM.28,97 KMCurrent price is: 28,97 KM. PDV
10-Port 10/100Mbps Desktop Switch with 8-Port PoE+PORT: 8× 10/100 Mbps PoE+ Ports, 2× 10/100 Mbps Non-PoE PortsSPEC: Compatible with 802.3af/at PDs, 65 W PoE Power, Desktop Steel Case, Wall MountingFEATURE: Extend Mode for 250m PoE Transmitting,
SKU:
1196MS110P
70,81 KM Original price was: 70,81 KM.60,18 KMCurrent price is: 60,18 KM. PDV
Nema na stanju
Nema na stanju
18
People watching this product now!
