| Connector Standard | GBIC |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Certifications | FCC, CE |
| Maximum Distance Range | 10000 m |
| Maximum Input Voltage | 3.3 V |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 70 °C |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.3z |
| Network/Transport Protocol | TCP/IP <br/>CSMA/CD |
| Fiber Channel External Interface Quantity | 1 |
| Fiber Channel External Interface Connector Type | LC |
| Jamstvo u Hrvatskoj | Yes |
| Jamstveni rok (mjeseci) | 36 month(s) |
| Validacija jamstva | Serial Number |
| Bruto težina (kg) | 0.1 kg |
| Količina u pakiranju | 1 |
| Bruto težina kutije (kg) | 1 kg |
| Količina u kutiji | 20 |
| Tip pakiranja | Box |
