| Network Device Type | Router/Range Extender/Access Point |
| Data Link Protocol Supports (New) | Wi-Fi + LAN |
| External Connection Type | <b>1 x WAN ( |
| Wireless Networking | IEEE 802.11ax/ac/n/a 5 GHz, up to 1201 Mbps<br/>IEEE 802.11ax/n/b/g 2.4 GHz, up to 574 Mbps |
| Encryption Algorithm | WPA-PSK <br/>WPA2-PSK <br/>WPA <br/>WPA3-PSK |
| LAN | 3 x Gigabit Ethernet/Fast Ethernet/Ethernet (10Base-T/100Base-TX/1000Base-T, up to 1 ) |
| Line Modulation Type | 1024QAM <br/>OFDMA |
| Protocols (OSI Model) | PPPoE<br/>L2TP<br/>PPTP |
| Application Layer | DHCP <br/>UPnP |
| Firewall Functions and Protocols | DMZ Support <br/>MAC address filtering |
| Router Features | MU-MIMO <br/>DHCP Server |
| Antenna | External |
| Wireless LAN Antenna Quantity | 4 |
| Device Location | External |
| Status LED Indicators | Activity Status |
| Built-in Devices | Reset Button<br/>WPS Button |
| Included Accessories | Power Adapter<br/>Quick Start Guide |
| Cable Included | LAN Cable |
| WAN | 1 (RJ-45) |
| LAN | 3 (RJ-45) |
| Power Device Location | External |
| Width (mm) | 171.6 mm |
| Height (mm) | 41.7 mm |
| Depth (mm) | 208.8 mm |
| External Color | Black |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 1.2 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 1.2 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 1.2 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.2 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.8 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Box |
Mercusys AC1900 Wireless AC Gigabit Router, 600 Mbps at 2.4 GHz + 1300 Mbps at 5 GHz, 6×5dBi Fixed External Antennas with Beamforming, 2× G LAN Ports, 1× G WAN Port, Access Point Mode, 3X3 MU-MIMO, Parental Controls, Guest Network, Smart Connect
75,48 KM Original price was: 75,48 KM.64,15 KMCurrent price is: 64,15 KM. PDV
Mercusys MR85X AX3000 Dual-Band Wi-Fi 6 Router, 574 Mbps at 2.4 GHz + 2402 Mbps at 5 GHz, 4x Fixed External Antennas, 3x Gigabit LAN Ports, 1x 2.5Gbps WAN Port, 1024-QAM, OFDMA, HE160, MERCUSYS APP, Router/Access Point Mode, Smart Connect
108,77 KM Original price was: 108,77 KM.92,45 KMCurrent price is: 92,45 KM. PDV
Mercusys MR70X AX1800 Dual-Band WiFi 6 Router, 574 Mbps at 2.4 GHz + 1201 Mbps at 5 GHz, 4× Fixed External Antennas, 3× Gigabit LAN Ports, 1× Gigabit WAN Port, 1024-QAM, OFDMA, Router/Access Point Mode, MU-MIMO, WPA3, TWT, BSS Color
SKU:
1196MR70X
104,11 KM Original price was: 104,11 KM.88,49 KMCurrent price is: 88,49 KM. PDV
Nema na stanju
Nema na stanju
Dodajte 200,00 KM u korpu i ostvarite besplatnu dostavu!
16
People watching this product now!
