| Abbreviated Description | Monitor Arm Desktop Mount |
| Mounting Hardware Type | Desktop Bracket |
| Parent Products | Screens |
| Ergonomic Features | Tilt |
| Maximum Tilt Angle | 90° |
| Minimum Tilt Angle | -45° |
| Flat Display Mounting Interface | from 75mm up to 100mm |
| Minimum Diagonal Length | 13" |
| Maximum Diagonal Length | 34" |
| Maximum Screen Weight | 10 kg |
| External Color | Black |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 60 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 438 mm |
| Pack Width (mm) | 195 mm |
| Pack Height (mm) | 135 mm |
| Pack Weight Brutto (kg) | 2.65 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Length (mm) | 560 mm |
| Box Width (mm) | 450 mm |
| Box Height (mm) | 410 mm |
| Packs in Box | 8 |
| Package Type | Box |
| EAN Code | 4603728443478 |
