| Display Type | LCD |
| Display Technology | TFT Active Matrix |
| Diagonal Length | 40" |
| Dijagonala | 40" |
| Pitch Type | Dot Pitch |
| Pitch Width | 0.4612 mm |
| Maksimalna rezolucija | 1920×1080 |
| Maximum Video Refresh Rate @ Max. Resolution | 60 Hz |
| Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Features | Full HD<br/>HDCP Ready<br/>Eco Mode<br/>HDR10 |
| TV Tuner | Yes |
| TV Features | Teletext, Pixel Plus HD, EasyLink, HLG (Hybrid Log Gamma) |
| Digital Television Standard | DVB-T<br/>DVB-S<br/>DVB-S2<br/>DVB-T2<br/>DVB-C<br/>DVB-T2 HD |
| Speaker Form Factor | Integrated |
| Audio Output Mode | Stereo |
| Output Power per Channel | 5 W |
| Output Power | 10 W |
| Wi-Fi | IEEE 802.11n Wi-Fi 4 |
| HDMI | 3 (HDMI (Type A)) |
| USB | 1 |
| Power Device Type | Power Supply |
| Power Device Location | Internal |
| Maximum Input Frequency | 60 Hz |
| Minimum Input Frequency | 50 Hz |
| Minimum Input Voltage | 220 V |
| Maximum Input Voltage | 240 V |
| Power Consumption Stand By/Sleep | 0.5 W |
| Cable Included | Power Cord |
| Included Accessories | Remote Control, Stand, 2 AAA Batteries, Quick Start Guide, Legal&Safety Notices |
| Mounting Capability | Desktop/Wallmount |
| Flat Display Mounting Interface | 200x200mm |
| Monitor Compliant Standards | VESA FDMI |
| External Color | Black |
| Internal Memory Size | 8 GB |
| Depth (mm) | 87 mm |
| Height (mm) | 518 mm |
| Width (mm) | 892 mm |
| Nominal Weight | 5.4 kg |
| Depth (mm) | 226 mm |
| Height (mm) | 564 mm |
| Width (mm) | 892 mm |
| Weight | 5.5 kg |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 7.8 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 5.2 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 5.5 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 5.2 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 5.2 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Packs per Pallet | 1 |
| Package Type | Box |
