| Network Device Type | Router/Range Extender/Access Point |
| Data Link Protocol Supports (New) | Wi-Fi + LAN |
| Wireless Networking | IEEE 802.11ac 5 GHz, up to 1300 Mbps<br/>IEEE 802.11b/g/n 2.4 GHz, up to 600 Mbps |
| Encryption Algorithm | 128-bit WEP <br/>64-bit WEP <br/>WPA-PSK <br/>WPA2-PSK <br/>WPA <br/>WPA2 |
| LAN | 4 x Gigabit Ethernet/Fast Ethernet/Ethernet (10Base-T/100Base-TX/1000Base-T, |
| Supported Networking Compliant Standards | IEEE 802.11a <br/>IEEE 802.11b <br/>IEEE 802.11g <br/>IEEE 802.11n Wi-Fi 4 <br/>IEEE 802.11ac Wi-Fi 5 |
| Protocols (OSI Model) | PPPoE<br/>IPv4<br/>IPv6<br/>PPTP |
| Application Layer | DHCP <br/>UPnP |
| Router Features | Web Interface <br/>MU-MIMO <br/>Beamforming Technology <br/>Airtime Fairness |
| Antenna | External |
| Wireless LAN Antenna Quantity | 4 |
| Device Location | External |
| Status LED Indicators | Activity Status |
| Certifications | CE, FCC, RoHS |
| Built-in Devices | Power Button<br/>Reset Button |
| Included Accessories | Power Adapter<br/>Quick Start guide |
| Cable Included | Extension Cable |
| WAN | 1 (RJ-45) |
| LAN | 4 (RJ-45) |
| Power Device Location | External |
| Maximum Input Current | 1 A |
| Maximum Input Voltage | 12 V |
| Width (mm) | 117 mm |
| Height (mm) | 32 mm |
| Depth (mm) | 215 mm |
| External Color | Black |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 36 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 1 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 1 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.3 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.7 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Box |
| EAN Code | 6935364088873 |
TP-Link Archer MR500 AC1200 4G LTE Advanced Cat6 Gigabit Router, Build-In 300Mbps 4G+ LTE Advanced Modem, 867 Mbps at 5 GHz + 300 Mbps at 2.4 GHz, 4G+ Cat6 300/50 Mbps, 2× Antennas, 3× G LAN Ports, 1× G WAN/LAN Port, LTE-FDD/LTE-TDD/DC-HSPA+/HSPA+
319,00 KM Original price was: 319,00 KM.271,15 KMCurrent price is: 271,15 KM. PDV
TP-Link Archer GE550 BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Gaming Router, 574 Mbps at 2.4 GHz + 2882 Mbps at 5 GHz + 5764 Mbps at 6 GHz, 4x Internal Antennas, Quad-Core CPU, 1x5 G WAN port +1x5 G LAN port +3x2.5 G LAN ports, 1xUSB 3.0 Port
885,42 KM Original price was: 885,42 KM.752,60 KMCurrent price is: 752,60 KM. PDV
TP-Link AC1900 802.11ac Wave2 3×3 MIMO Wi-Fi Router, 1300Mbps at 5GHz + 600Mbps at 2.4GHz, 5 Gigabit Ports,4 antennas, Beamforming,Smart Connect,IPTV, Access Point Mode, IPv6 Ready,Tether App,Cloud support
SKU:
1196ARCHER-C80(EU)
116,56 KM Original price was: 116,56 KM.99,06 KMCurrent price is: 99,06 KM. PDV
8 na zalihi
8 na zalihi
17
People watching this product now!
