| Network Device Type | Router/Range Extender/Access Point |
| Data Link Protocol Supports (New) | Wi-Fi + LAN |
| External Connection Type | <b>1 x WAN (up to 1 Gbps)</b> |
| Wireless Networking | IEEE 802.11ax/ac/n/a 5 GHz, up to 2402 Mbps<br/>IEEE 802.11ax/n/b/g 2.4 GHz, up to 574 Mbps |
| Encryption Algorithm | WEP <br/>WPA <br/>WPA2 |
| LAN | 4 x Gigabit Ethernet/Fast Ethernet/Ethernet (10Base-T/100Base-TX/1000Base-T, |
| Supported Networking Compliant Standards | IEEE 802.11a <br/>IEEE 802.11b <br/>IEEE 802.11g <br/>IEEE 802.11n Wi-Fi 4 <br/>IEEE 802.11ac Wi-Fi 5 <br/>IEEE 802.11ax Wi-Fi 6 |
| Protocols (OSI Model) | PPPoE<br/>IPv4<br/>IPv6<br/>IGMP<br/>L2TP |
| Application Layer | DHCP <br/>UPnP |
| Firewall Functions and Protocols | DMZ Support |
| Router Features | Dual Band <br/>MU-MIMO |
| Antenna | External |
| Wireless LAN Antenna Quantity | 4 |
| Device Location | External |
| Status LED Indicators | Activity Status |
| Certifications | FCC |
| Built-in Devices | Power Button<br/>Reset Button<br/>WPS Button |
| Included Accessories | Power Adapter<br/>Quick Start Guide |
| Cable Included | LAN Cable |
| LAN | 4 (RJ-45) |
| WAN | 1 (RJ-45) |
| USB 3.0 | 1 (USB 3.0 (type A)) |
| Power Device Location | External |
| Maximum Input Current | 2 A |
| Maximum Input Voltage | 12 V |
| Width (mm) | 260.2 mm |
| Height (mm) | 38.6 mm |
| Depth (mm) | 135 mm |
| External Color | Black |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 36 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 1 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 1 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 1 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Box |
AC1200 Wireless Dual Band 4G LTE Router, build-in 4G LTE modem, support LTE-FDD/LTE-TDD/DC-HSPA+/HSPA+/HSPA/UMTS, with 3x10/100Mbps LAN ports and 1x10/100Mbps LAN/WAN port, 300Mbps at 2.4GHz, 867Mbps at 5GHz, 802.11b/g/n/ac, 2 internal LTE antennas,
231,86 KM Original price was: 231,86 KM.197,07 KMCurrent price is: 197,07 KM. PDV
TP-Link Archer MR500 AC1200 4G LTE Advanced Cat6 Gigabit Router, Build-In 300Mbps 4G+ LTE Advanced Modem, 867 Mbps at 5 GHz + 300 Mbps at 2.4 GHz, 4G+ Cat6 300/50 Mbps, 2× Antennas, 3× G LAN Ports, 1× G WAN/LAN Port, LTE-FDD/LTE-TDD/DC-HSPA+/HSPA+
319,00 KM Original price was: 319,00 KM.271,15 KMCurrent price is: 271,15 KM. PDV
TP-Link Archer AX55 AX3000 Dual Band Gigabit Wi-Fi 6 Router,2402 Mbps(5 GHz) and 574 Mbps(2.4 GHz),4 external High-Performance antennas, 4 x G LAN Ports, 1 x G WAN port, 1 x USB 3.0, Dual-Core CPU,512 MB RAM,OFDMA,HomeShield,WPA3,Beamforming,OneMesh
SKU:
1196ARCHER-AX55
185,18 KM Original price was: 185,18 KM.157,40 KMCurrent price is: 157,40 KM. PDV
Nema na stanju
Nema na stanju
Dodajte 200,00 KM u korpu i ostvarite besplatnu dostavu!
10
People watching this product now!
