| Interface | Ethernet/Wi-Fi |
| Local Area Network Architecture | Wi-Fi |
| Networking Form Factor | External |
| Uplink Port Type | 1 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T |
| Data Link Protocol Supports | Gigabit Ethernet/Fast Ethernet/Ethernet <br/>IEEE 802.11a/b/g/n/ac |
| Device Location | External |
| Network/Transport Protocol | HTTP <br/>HTTPS <br/>SNMPv1 <br/>SNMPv2c |
| Data Bit Rate | 1167 Mbps |
| Encryption Algorithm | 128-bit WEP <br/>152-bit WEP <br/>64-bit WEP <br/>WPA <br/>WPA2 |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.11a <br/>IEEE 802.11b <br/>IEEE 802.11g <br/>IEEE 802.1p(QoS) <br/>IEEE 802.3 <br/>IEEE 802.3ab <br/>IEEE 802.3af <br/>IEEE 802.3u <br/>IEEE 802.1x <br/>IEEE 802.11n <br/>IEEE 802.11ac |
| Networking Features | Power over Ethernet (PoE) <br/>Web Interface <br/>2×2 MIMO <br/>Dual Band <br/>Wi-Fi Multimedia (WMM) |
| Antenna | Internal |
| Certifications | CE, FCC, RoHS |
| LAN | 1 (RJ-45) |
| External Color | White |
| Included Accessories | Power Adapter <br/>Mount kit |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 60 °C |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 36 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.68 kg |
| Pack Weight (kg) | 0.68 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 13.6 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.68 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.68 kg |
| Packs in Box | 20 |
| Package Type | Box |
| Economic operator in EU / authorized representative | TP-LINK Deutschland GmbH |
| Postal address | Am Trippelsberg 100, 40589 Dusseldorf, Germany |
| Electronic address | https://www.tp-link.com/de/ |
TP-Link EAP225 AC1350 Wireless MU-MIMO Gigabit Ceiling Mount Access Point,450Mbps at 2.4GHz + 867Mbps at 5GHz, 802.11a/b/g/n/ac, 1 G LAN, 802.3af PoE,Centralized Management,Band Steering,Load Balance,Rate Limit,Captive Portal,4 In.Ant.,Ceiling/Wall
241,20 KM Original price was: 241,20 KM.205,02 KMCurrent price is: 205,02 KM. PDV
TP-Link EAP245 AC1750 Wireless Dual Band Gigabit Ceiling Mount Access Point, 450Mbps at 2.4GHz + 1300Mbps at 5GHz, 1 x G LAN,802.3at PoE Supp., Centralized Management, Band Steering,Load Balance,Rate Limit,6 Internal Antennas,Ceiling/Wall Mount
294,10 KM Original price was: 294,10 KM.249,98 KMCurrent price is: 249,98 KM. PDV
TP-Link EAP225-Outdoor AC1200 Dual Band Outdoor Access Point,867Mbps at 5GHz + 300Mbps at 2.4GHz,1 Gigabit LAN,802.3af PoE and Passive PoE,2 External Antennas,IP65 Weatherproof,MU-MIMO,Band Steering,Beamforming,Airtime Fairness,Centralized Man.
SKU:
1196EAP225-OUTDOOR
278,54 KM Original price was: 278,54 KM.236,76 KMCurrent price is: 236,76 KM. PDV
5 na zalihi
5 na zalihi
13
People watching this product now!
