| Local Area Network Architecture | 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T <br/>Wi-Fi |
| Networking Form Factor | External |
| Uplink Port Type | 1 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T |
| Number of Ports | 1 |
| Data Link Protocol Supports | Gigabit Ethernet/Fast Ethernet/Ethernet |
| Device Location | External |
| Network/Transport Protocol | HTTP <br/>HTTPS <br/>SNMPv1 <br/>SNMPv2c <br/>SNMPv3 <br/>SSH |
| Data Bit Rate | 1201 Mbps |
| Wi-Fi Band Frequency | 2.4 GHz/5 GHz |
| Line Modulation Type | OFDM <br/>1024QAM <br/>OFDMA |
| Status Indicator | Activity Status |
| Encryption Algorithm | WPA <br/>WPA2 <br/>WPA3 <br/>WPA3-Enterprise |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.11a <br/>IEEE 802.11b <br/>IEEE 802.11g <br/>IEEE 802.1X <br/>IEEE 802.11n <br/>IEEE 802.3at <br/>IEEE 802.11ac <br/>IEEE 802.11ax |
| Networking Features | Power over Ethernet (PoE) <br/>MAC address filtering <br/>Wi-Fi Multimedia (WMM) <br/>Beamforming technology <br/>MU-MIMO <br/>Seamless Roaming <br/>Band Steering <br/>Airtime Fairness |
| Antenna | Internal |
| Certifications | CE, FCC, RoHS |
| Power Adapter | External<br/>DC 12 V, max 1 A |
| External Color | White |
| Included Accessories | Power Adapter <br/>User Guide <br/>Mount kit |
| Built-in Devices | Reset Button |
| Depth (mm) | 243 mm |
| Height (mm) | 64 mm |
| Width (mm) | 243 mm |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 60 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.6 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.6 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 0.6 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.5 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Box |
| EAN Code | 4897098683613 |
| Economic operator in EU / authorized representative | TP-LINK Deutschland GmbH |
| Postal address | Am Trippelsberg 100, 40589 Dusseldorf, Germany |
| Electronic address | https://www.tp-link.com/de/ |
TP-Link EAP603-Outdoor AX1800 Indoor/Outdoor Wi-Fi 6 Access Point, 1x Gigabit RJ45 Port, 574Mbps at 2.4 GHz + 1201 Mbps at 5 GHz, 802.3at PoE and Passive PoE, IP65 Weatherproof, 2xExt. Antennas, Mesh, Seamless Roaming, MU-MIMO, Band Steering
325,22 KM Original price was: 325,22 KM.276,44 KMCurrent price is: 276,44 KM. PDV
TP-Link EAP610-Outdoor AX1800 Outdoor Dual-Band Wi-Fi 6 Access Point,1× G RJ45 Port,574Mbps at 2.4 GHz + 1201 Mbps at 5 GHz,IP67,4×Internal Antennas,Mesh, Seamless Roaming, MU-MIMO, Band Steering, Beamforming,Load Balance, Airtime Fairness,Omada app
521,29 KM Original price was: 521,29 KM.443,10 KMCurrent price is: 443,10 KM. PDV
TP-Link EAP610 AX1800 Wireless Dual Band Ceiling Mount Access Point, 574Mbps (2.4 GHz) + 1201 Mbps (5 GHz), 1 x G RJ45 port, 802.3at POE and 12V DC, 4×Internal Antennas, MU-MIMO, Seamless Roaming, Band Steering, Beamforming, Load Balance, Omada APP
SKU:
1196EAP610
311,07 KM Original price was: 311,07 KM.264,41 KMCurrent price is: 264,41 KM. PDV
8 na zalihi
8 na zalihi
Dodajte 200,00 KM u korpu i ostvarite besplatnu dostavu!
16
People watching this product now!
