| Camera Type | IP Camera |
| Focus Range | 3.9mm |
| Image Sensor Technology | 1/2.8" |
| Max. Video Resolution | 2304×1296 |
| Maximum Frame Capture Rate | 15 fps |
| Interface | Wi-Fi |
| Horizontal Viewing Angle | 360° |
| Vertical Viewing Angle | 130° |
| Web Cam Features | Night Vision<br/>Tilt<br/>Pan<br/>Motion detection<br/>Infrared<br/>Voice Assistant Support<br/>Two-way audio<br/>Human Detection<br/>Alarm Notification |
| Supported Formats | H.264 |
| Protection Standarts | IP65 |
| Data Link Protocol Supports | Wi-Fi |
| Network/Transport Protocol | ICMP <br/>TCP/IP <br/>UDP <br/>DHCP <br/>NTP <br/>DNS <br/>HTTPS <br/>SSL <br/>TLS |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.11b <br/>IEEE 802.11g <br/>IEEE 802.11n |
| Built-in Devices | Microphone <br/>Speaker <br/>Reset Button |
| Boja | White |
| Dodaci | Power Adapter <br/>Quick Start Guide <br/>Screws <br/>Mount kit |
| Certifications | CE, FCC, RoHS, RCM |
| Power Device Type | Power Supply |
| Power Device Location | External |
| Maximum Input Frequency | 60 Hz |
| Maximum Input Voltage | 240 V |
| Minimum Input Frequency | 50 Hz |
| Minimum Input Voltage | 100 V |
| Dubina (mm) | 123 mm |
| Visina (mm) | 123.8 mm |
| Širina (mm) | 90 mm |
| Jamstvo u Hrvatskoj | Yes |
| Jamstveni rok (mjeseci) | 24 month(s) |
| Validacija jamstva | Serial Number |
| Bruto težina (kg) | 0.4 kg |
| Neto težina (kg) | 0.4 kg |
| Količina u pakiranju | 1 |
| Bruto težina kutije (kg) | 0.4 kg |
| Težina kartona | 0.1 kg |
| Težina plastike | 0.3 kg |
| Količina u kutiji | 1 |
| Tip pakiranja | Retail |
| Economic operator in EU / authorized representative | TP-LINK Deutschland GmbH |
| Postal address | Am Trippelsberg 100, 40589 Dusseldorf, Germany |
| Electronic address | https://www.tp-link.com/de/ |
