| Item Number | TAPO-H100 |
| Communication Technology | Wi-Fi |
| Operating Frequency Band | 2.4 GHz |
| Infrared Frequency | 868 MHz |
| Smart Antenna Type | Integrated |
| Max Number of Connected Devices | 64 |
| Color | White |
| Product Size | 62.5x51x72 mm |
| Operating temperatures | 0°C to +40°C |
| Typical Operating Noise Level | 90 dB |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.1 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.1 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 0.1 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.1 kg |
