| Installed Buffer Memory Storage Capacity | 1.5 MB |
| Number of Ports | 8 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T (Ethernet/Fast Ethernet/Gigabit Ethernet) |
| MAC Address Table Size | 4K |
| Network/Transport Protocol | IGMP |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.1p(QoS) <br/>IEEE 802.1Q(VLAN) <br/>IEEE 802.3 <br/>IEEE 802.3ab <br/>IEEE 802.3af <br/>IEEE 802.3u <br/>IEEE 802.3x <br/>IEEE 802.3i |
| Networking Features | Auto-Negotiation <br/>MDI/MDI-X switch <br/>4 Ports PoE <br/>Web Interface |
| Device Location | External |
| Mounting Capability | Desktop |
| Certifications | FCC, CE, RoHS |
| Power Device Location | External |
| Maximum Input Frequency | 60 Hz |
| Maximum Input Voltage | 240 V |
| Maximum Power Consumption | 65.2 W |
| Minimum Input Frequency | 50 Hz |
| Minimum Input Voltage | 100 V |
| Minimum Power Consumption | 5.2 W |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 60 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.5 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 0.5 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 6935364094744 |
| Economic operator in EU / authorized representative | TP-LINK Deutschland GmbH |
| Postal address | Am Trippelsberg 100, 40589 Dusseldorf, Germany |
| Electronic address | https://www.tp-link.com/de/ |
TP-Link TL-SG108E 8-Port Gigabit Easy Smart Switch, 8 x 10/100/1000Mbps RJ45 ports, MTU/Port/Tag-based VLAN, QoS, IGMP Snooping, Port Mirroring, Loop Prevention, Cable Diagnostics, Storm Control, metal casing, Green Technology
83,26 KM Original price was: 83,26 KM.70,76 KMCurrent price is: 70,76 KM. PDV
TP-Link TL-SG116 16-Port Gigabit Desktop Switch, 16 Gigabit RJ45 Ports, Desktop Steel Case, Green Ethernet technology, IEEE 802.3x, 802.1p/DSCP QoS, IGMP Snooping, desktop or wall-mounting
191,25 KM Original price was: 191,25 KM.162,56 KMCurrent price is: 162,56 KM. PDV
TP-Link TL-SG108PE 8-Port Gigabit Desktop PoE+ Easy Smart Switch, 8 Gigabit RJ45 ports including 4 PoE+ ports, 64W PoE Power supply, MTU/Port/Tag-based VLAN, QoS, IGMP Snooping, PoE Auto Recovery, PD Detection,Intelligent Power Management,steel case
SKU:
1196TL-SG108PE
155,46 KM Original price was: 155,46 KM.132,14 KMCurrent price is: 132,14 KM. PDV
Nema na stanju
Nema na stanju
Dodajte 200,00 KM u korpu i ostvarite besplatnu dostavu!
11
People watching this product now!
