| Networking Type | Network Adapter |
| Local Area Network Architecture | 10Base-T/100Base-TX <br/>2.5GBase-T |
| Interface | PCI Express |
| Requires Expansion Slot Standard | PCI Express 2.1 x1 |
| Networking Form Factor | Plug-in-card |
| Number of Ports | 1 |
| Data Link Protocol Supports | Gigabit Ethernet/Fast Ethernet/Ethernet, 2.5 Gbps |
| Data Bit Rate | 2.5 Gbps |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3bz |
| Certifications | FCC, CE, RoHS |
| LAN | 1 (RJ-45) |
| Requires Operating System | Linux, Microsoft Windows Server 2012, Microsoft Windows Server 2012 R2, Microsoft Windows 7 or Later, Microsoft Windows Server 2016, Microsoft Windows Server 2008 R2, Microsoft Windows Server 2019, Microsoft Windows Server 2022 |
| Included Accessories | Bracket<br/>CD, Software<br/>Quick Start Guide |
| Depth (mm) | 21.5 mm |
| Height (mm) | 98.2 mm |
| Width (mm) | 120.8 mm |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 36 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.1 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.1 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 0.1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.1 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Retail |
| Economic operator in EU / authorized representative | TP-LINK Deutschland GmbH |
| Postal address | Am Trippelsberg 100, 40589 Dusseldorf, Germany |
| Electronic address | https://www.tp-link.com/de/ |
AV1000 Gigabit Powerline ac Wi-Fi Kit, Dual band 802.11ac Wi-Fi - AC750 dual band Wi-Fi (433Mbps on 5GHz & 300Mbps on 2.4GHz)(TL-WPA7517 & TL-PA7017)
209,92 KM Original price was: 209,92 KM.178,43 KMCurrent price is: 178,43 KM. PDV
TPLink 10 Gigabit PCI Express Network Adapter, 1× PCI Express 3.0 x4, 1× RJ45 Gigabit/Megabit Port, 10 Gbps, 5 Gbps, 2.5 Gbps, 1 Gbps, and 100 Mbps Base-T connectivity; 1.5 m CAT6A Ethernet Cable, Standard/Low-Profile Brackets
309,66 KM Original price was: 309,66 KM.263,21 KMCurrent price is: 263,21 KM. PDV
TP-Link TX201 2.5 Gigabit PCI Express Network Adapter, PCIe 2.1 ×1, Support 2.5/1 Gbps and 100 Mbps Network Standards, Low-Profile and Full-Height Brackets, Fully compatible with Windows 11/10/, Windows Servers 2022/2019/2016/2012 R2/2012/2008 R2
SKU:
1196TX201
50,58 KM Original price was: 50,58 KM.42,99 KMCurrent price is: 42,99 KM. PDV
5 na zalihi
5 na zalihi
Dodajte 200,00 KM u korpu i ostvarite besplatnu dostavu!
13
People watching this product now!
