| Network Device Type | Router |
| Data Link Protocol Supports (New) | Wi-Fi + LAN + 3G + 4G |
| 4G | Modem Compliant Standards:<br/><li>FDD-LTE (800/900/1800/2100/2600MHz)<br/><li>TDD-LTE (2300/2600MHz) |
| Wireless Networking | IEEE 802.11ac/n/a 5 GHz, up to 867 Mbps<br/>IEEE 802.11b/g/n 2.4 GHz, up to 300 Mbps |
| Encryption Algorithm | 128-bit WEP <br/>64-bit WEP <br/>WPA-PSK <br/>WPA2-PSK <br/>WPA <br/>WPA2 <br/>WPA3 <br/>WPA3-Enterprise |
| LAN | 3 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T RJ-45 |
| Protocols (OSI Model) | PPPoE<br/>IPv4<br/>IPv6<br/>L2TP<br/>PPTP<br/>PPPoA |
| Application Layer | DHCP <br/>SNMP <br/>DNS <br/>UPnP |
| Firewall Functions and Protocols | NAT Support <br/>IP Filter <br/>URL Filter <br/>DMZ Support <br/>MAC address filtering <br/>DoS Attack Protection |
| Router Features | Wireless Distribution System (WDS) <br/>Access Control |
| Antenna | External |
| Wireless LAN Antenna Quantity | 2 |
| Device Location | External |
| Certifications | CE, RoHS |
| Included Accessories | Power Adapter<br/>Quick Start Guide |
| Cable Included | LAN Cable |
| LAN | 3 (RJ-45) |
| WAN | 1 (RJ-45) |
| Power Device Location | External |
| Width (mm) | 202 mm |
| Height (mm) | 33.6 mm |
| Depth (mm) | 141 mm |
| External Color | Black |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 36 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.6 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.6 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 0.6 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.5 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Retail |
AC1200 Wireless Dual Band 4G LTE Router, build-in 4G LTE modem, support LTE-FDD/LTE-TDD/DC-HSPA+/HSPA+/HSPA/UMTS, with 3x10/100Mbps LAN ports and 1x10/100Mbps LAN/WAN port, 300Mbps at 2.4GHz, 867Mbps at 5GHz, 802.11b/g/n/ac, 2 internal LTE antennas,
231,86 KM Original price was: 231,86 KM.197,07 KMCurrent price is: 197,07 KM. PDV
TP-Link AC1900 802.11ac Wave2 3×3 MIMO Wi-Fi Router, 1300Mbps at 5GHz + 600Mbps at 2.4GHz, 5 Gigabit Ports,4 antennas, Beamforming,Smart Connect,IPTV, Access Point Mode, IPv6 Ready,Tether App,Cloud support
116,56 KM Original price was: 116,56 KM.99,06 KMCurrent price is: 99,06 KM. PDV
TP-Link Archer MR500 AC1200 4G LTE Advanced Cat6 Gigabit Router, Build-In 300Mbps 4G+ LTE Advanced Modem, 867 Mbps at 5 GHz + 300 Mbps at 2.4 GHz, 4G+ Cat6 300/50 Mbps, 2× Antennas, 3× G LAN Ports, 1× G WAN/LAN Port, LTE-FDD/LTE-TDD/DC-HSPA+/HSPA+
SKU:
1196ARCHER-MR500
319,00 KM Original price was: 319,00 KM.271,15 KMCurrent price is: 271,15 KM. PDV
3 na zalihi
3 na zalihi
Dodajte 200,00 KM u korpu i ostvarite besplatnu dostavu!
15
People watching this product now!
